Nya restriktioner och kyrkfika!

Nu har äntligen våra restriktioner lättats något, så skönt verkligen! Därför kom mer vi i Bodakyrkan att öppna upp till olika aktiviteter och mötesplatser. Mer information om detta sker löpande under kommande dagar. Det vi kan bjuda in till redan nu idag är att vi på söndag kommer att kunna ses till kyrkfika efter gudstjänsten. Klockan 11.30 ungefär ses vi utanför kyrkan. Ta med ditt kaffe och din bulle och kom! 

 

Vi i Bodakyrkans ledningsgrupp har dock beslutat att vi inte kommer att öppna upp för deltagare att delta i gudstjänsten under juni och juli månad utan fortsätta med våra webb-gudstjänster. Detta på grund av att vi redan har planerat och förberett inför sommarens gudstjänster. Vår plan är att öppna upp för gudstjänstdeltagare i kyrkan den 8 augusti.


Varmt välkommen! 

Publicerat den 9 juni